Koncert samoty Maurice Blanchard

ISBN:

Published:

Paperback

163 pages


Description

Koncert samoty  by  Maurice Blanchard

Koncert samoty by Maurice Blanchard
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 163 pages | ISBN: | 10.72 Mb

Maurice Blanchard (1890-1960) je dnes považován za jednoho z nejvýznamnějších francouzských básníků minulého století. Prožil všechny jeho katastrofy, ale žádná z nich nepoznamenala to, co mu bylo bytostně nejbližší: nezávislost. Za svého života bylMoreMaurice Blanchard (1890-1960) je dnes považován za jednoho z nejvýznamnějších francouzských básníků minulého století.

Prožil všechny jeho katastrofy, ale žádná z nich nepoznamenala to, co mu bylo bytostně nejbližší: nezávislost. Za svého života byl téměř neznámý, oceňovaný pouze několika blízkými přáteli a několika desítkami čtenářů. Nestál o slávu, o literární ceny, zcela dobrovolně a úmyslně si zvolil místo na samém okraji literárního světa, který mu byl cizí, nepřátelský, prohnilý. Opovrhoval jím, stejně jako opovrhoval společností. Nejkrásnější socha / je šedá dlažební kostka / čtverhranná dlažka / ta těžká kostka vržená / do ksichtu fízlům. Za Blanchardova života jeho poezii četli a oceňovali především básníci.

V jednom z dopisů Julien Gracq neváhal napsat, že u Blancharda se poprvé při četbě poezie nenudil. Oslovovala osobnosti z tak rozdílného spektra, jako byli třeba Gaston Bachelard, Benjamin Péret, Jean Wahl, André Pieyre de Mandiargues, Jean Follain či z mladší generace Pierre Peuchmaurd či Jimmy Gladiator. Maurice Blanchard patřil k těm nemnoha básníkům, pro které jakákoli iluze o současném světě, o všech jeho nanejvýš tristních spektáklech, byla prokletím: Lze žít bez naděje? Zajisté, žije se mnohem lépe a život je mnohem osobitější.

A to je nanejvýš důležité.



Enter the sum





Related Archive Books



Related Books


Comments

Comments for "Koncert samoty":


artsyfran.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us