Италијанскиот секретар Caleb Carr

ISBN:

Published:

Paperback

212 pages


Description

Италијанскиот секретар  by  Caleb Carr

Италијанскиот секретар by Caleb Carr
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 212 pages | ISBN: | 5.33 Mb

Раскажан со единствена смисла за историските детали и структура за човечкото зло, новиот роман на Кејлеб Кар го збогатува наследството на Конан Дојл со магична, но неуморлива приказна која не води во свет нов дури и за самиот Шерлок Холмс...Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Италијанскиот секретар":


artsyfran.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us